Öykü Atölyesi Kayıt Formu - www.tida.com.tr

ÇALIŞMA KOŞULLARI

(Online Öykü Yazarlığı Atölyesi)

 

Süreç

1. Atölye 4 oturumdan oluşur. Her oturum 10’ar dakikalık 2 molayla birlikte, 2 saat sürer.

2. Her oturumda, tanıtım sayfasında ilan edilen/çalışma başında katılımcılarla paylaşılan konular işlenir.

3. Eğitmen katılımcıların gelişimine göre müfredatta kısmen değişiklikler yapabilir.

4. Oturumlar, olağanüstü koşullar dışında, hiçbir şekilde ertelenmez.

5. Çalışmalar Zoom uygulaması üzerinden canlı ve etkileşimli olarak yapılır.

6. Zoom katılım bilgileri katılımcıya en geç ilk oturumdan bir gün önce WhatsApp ya da e-posta yoluyla gönderilir. Katılımcı bu bilgilerle, çalışmaya 5 dakika kala, uygulamaya giriş yapar. Her oturumda aynı giriş bilgileri kullanılır.

 

Kayıt ve Katılım

7. Atölyeye öykü yazmaya ilgi duyan herkes, kayıt yaptırarak, katılabilir.

8. Oturumlar belirlenen gün ve saatlerde yapılır. Katılımcılar çalışmaya zamanında katılmalıdır.

9. Katılımcının herhangi bir sebeple çalışmaya katılamaması durumunda telafi çalışması yapılmaz. Bu durumda, katılımcı her çalışma sonrasında e-posta ya da WhatsApp yoluyla gönderilen çalışma dosyalarını inceleyebilir ve eksik konularını tamamlayabilir.

10. Katılımcının eğitim hakkı kayıt yaptırdığı tarihteki atölye için geçerlidir. Bu hak başka bir zamana ertelenemez ya da başka bir seminere/atölyeye vb. aktarılamaz.

 

Ödeme

11. Ödemeler TİDA’nın Ticaret Bakanlığı (ETBİS) onaylı resmi online satış sitesi (www.tidasanat.com.tr) üzerinden güvenle yapılır. Kredi kartı bilgilerini kart sahibi dışında kimse göremez. EFT/havale ile ödemelerde ise katılımcılara banka hesap bilgileri iletilir.

12. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar seçenek sunulur.

13. Ödemelerin e-faturası ilk oturumun başladığı günden sonraki 2 iş günü içinde e-posta yoluyla kayıt formunda belirtilen e-posta adresine gönderilir.

14. Atölye başlamadan en geç 1 hafta önceye kadar katılımcı ücret iadesi talep ederse ya da ilk oturum için belirlenen tarihten 1 hafta sonraya kadar, koşullar nedeniyle çalışma yapılamazsa, TİDA’ya ödenen ücretin tamamı, en geç 2 iş günü içinde katılımcıya iade edilir.

15. Atölye başladıktan sonra herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmaz. Katılımcı kayıt yaptırdığı atölyenin tamamına katılmakla sorumludur. Katılamadığı oturumların ücret iadesi yapılmaz.

16. Atölye için ödenen ücret her oturum için 2 saatlik eğitim bedelidir. Atölye tamamlandıktan sonra yapılacak her türlü editörlük, danışmanlık, eser değerlendirme vb. hizmetler ayrıca ücretlendirilir.

 

Ödev

17. Her oturum sonunda eğitmen katılımcılara o gün işlenen konuların pekişmesi için bireysel çalışmalar verebilir. Bu çalışmaları yapmak ve sunmak zorunlu değildir. Bireysel çalışmalar katılımcının sorumluluğundadır. Katılımcının atölyeden iyi bir şekilde faydalanabilmesi için bireysel çalışmalarını düzenli yapması tavsiye edilir.

 

Katılım Belgesi

18. Katılım belgesi atölyenin tamamına (4 oturum) katılan katılımcılara verilir.

 

Sorumluluklar

19. Çalışmaların videosu, eğitmenin çalışma notları ve katılımcıların fotoğrafları izin alınmadan kamuoyuna açık alanlarda paylaşılamaz.

20. Katılımcının verdiği kimlik ve iletişim bilgileri üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.

21. Çalışma koşulları her dönem güncellenir. Katılımcı kayıt yaptırdığı dönemin çalışma koşullarından sorumludur. Kayıt sonrasında çalışma koşulları katılımcıya e-posta yoluyla gönderilir.

22. Çalışma koşulları 22 maddeden oluşur. Bu koşullar TİDA ve katılımcı arasındaki ilişkiyi belirler. Katılımcı kayıt formunu doldurarak bu çalışma koşullarının tamamını okuduğunu ve içindeki tüm maddeleri kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

KAYIT FORMU

(Verdiğiniz bilgileri üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmaz.)

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?