fbpx

EKİP

KEMAL ORUÇ

Oyunculuk, Yaratıcı Yazarlık, Yaratıcı Drama

TİDA Kurucusu, Drama Kumpanya Sanat Yönetmeni…

On yıl Tiyatro Eğitim Derneği başkanlığı yaptı. Yirmi beş yıl içinde, altmışın üzerinde oyunda yazar, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. On sekiz yıl içinde birçok farklı kurumda, tüm yaş gruplarına yaratıcı yazarlık, yaratıcı drama ve tiyatro eğitimleri verdi.

Varlık, Kurşun Kalem ve Şiirden başta olmak üzere birçok dergide öyküleri ve yazıları yayımlandı. On kitabı basıldı. Kırk beş tiyatro oyunu yazdı. Yazdığı büyük oyunların tamamı çeşitli tiyatrolar tarafından; kısa oyunlar ise Türkiye, Almanya, Hollanda, Kıbrıs ve Belçika’da yüzün üzerinde tiyatro topluluğu tarafından sahnelendi.

Yeni Başlayanlar İçin Tiyatro Rehberi”, “Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama”, “Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu”, “Drama ve Okul Tiyatrosu”, “Ortaokul Dönemi Oyun Metinleri”, “Othello’nun Delisi”, “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama”, “Geleceğimin Atölyesi” ile birçok sanatçı/akademisyenle birlikte kaleme aldığı “Sanatta İşlenebilecek Suç Yoktur!” ve “Faşizme Karşı Özgür Sanat” yayımlanan kitaplarıdır.

 

Eğitim:

Beykent Üniversitesi Sinema-TV Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı

  • Tez: Tek Mekanda Geçen Tek Kişili Filmler / Takıntı (Senaryo ve Yönetmen: Kemal Oruç)

Beykent Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans Programı

  • Tez: Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu İlişkisi

Marmara Üniversitesi – Pedagojik Formasyon

  • Tez: Drama ve Okul Tiyatrosu

Oluşum Drama Enstitüsü – Drama Eğitmenliği

  • Tez: Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama

 

Web sitesi: www.kemaloruc.com.tr

GÖRKEM GÖKALP

Yaratıcı Drama, Dramaturji

TİDA’da yetişti. İstanbul Üniversitesi’nde Tiyatro ve Felsefe bölümlerini, İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Drama Eğitmenliği/Liderliği Programı’nı ve Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.

Birçok tiyatro oyununda, sinema ve dizi projesinde yer aldı.

Detaylı öz geçmiş için tıklayın.

FAYSAL TEKOĞLU

Tango, Sahne Koreografisi

Birçok ülkede dans etti ve eğitim vererek vererek binlerce kişiyi tangoyla tanıştırdı. İstanbul’da ve İzmir’de çeşitli kurumlarda tango eğitimi vermeye devam ediyor. 

“Kendiliğinden ve yapanın yarattığı bir dans… Ve çoğu kez hayatın metaforik bir ifadesi… Çok doğal, bazen gerçekliğe bir karşı çıkış veya kendini yeniden gerçekleştirme biçimi… Beraber bir tuzağın koynuna düşmeyi çok isteyen ve bunu ilk kimin söyleyeceğini yoklayan bir kadınla bir erkeğin dansı… Dans etme yeteneğine sahip olanların değil, herkesin dansı TANGO…”

ORKUN ÖNGEN

Oyunculuk, Diksiyon, Tiyatro Tarihi ve Kuramları

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’ndan mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nı ve Beykent Üniversitesi Sinema-TV Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı’nı tamamladı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Birçok tiyatro oyunu, dizi, reklam ve sinema projesinde yer aldı.

CENKER EKEMEN

Kısa Film Atölyesi, Film Okumaları, Sinemada Oyuncu Yönetimi

Senarist, yönetmen, eğitimci ve yazar. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV bölümü mezunu. Sinema ve dizi sektöründe reji asistanlığı, yardımcı yönetmenlik, prodüksiyon ve yürütücü yapımcılık yaptı. Kısa film, belgesel, reklam ve klip yönetmenliği yapıyor. 2004 yılından beri bir çok kurumda sinema üzerine dersler vermekte. Bazı kültür sanat dergilerine sinema ve kültür üzerine yazılar yazmakta. Tarık Dursun K Online Kısa Film festivalinin koordinatörlüğünü sürdürmekte. İzmir Kültür Platformu Girişimi kurucu üyelerinden.  Çalışmalarını İzmir’de sürdürmekte olan Cenker Ekemen evli ve bir kız babası. Hala Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Estitüsü’nde Yüksek Lisans yapıyor.

NİMET ERDEM

Oyun ve Senaryo Yazarlığı, Dramaturji

Dramaturg, senaryo doktoru, senarist… SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. Tiyatro ve drama çalışmaları için belediye ve halk eğitim merkezlerinde eğitim verdi. Çeşitli televizyon kanallarında metin yazarı olarak pek çok projede görev aldı.  Sinema dramaturjisi ve senaryo doktorluğunun yanı sıra yönetmenlik üzerine eğitim çalışmalarına katıldı. Televizyon, sinema, reklam sektöründe, yapım şirketlerinde proje sorumlusu, senaryo danışmanı, dramaturg, genel sanat yönetmeni olarak görev aldı. 

Atakent Doğa Koleji Drama eğitmeni, MSGL Sinema Televizyon Bölümlerinde senaryo eğitmeni, Testev Tek-Erek Sanat ve Tiyatro Evini Dramatik Yazarlık eğitmeni olarak görev aldı. Sinema, reklam, dizi ve belgesel senaryoları üzerine çalışan ekibiyle beraber; çizgi film sektöründe de çalışmalarını danışman ve dramaturg olarak sürdürmeye devam etmektedir. 

ERKİN AYKIN

Ritim, Sahne Tasarımı

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünü tamamladı. 12 yıldır farklı kurumlarda sahne ve ışık tasarımı yapmakta; Etkinkinlik Yöneticisi, Production Manager, Sponsorluk Yönetmeni, Kurumsal Etkinlik, Sanat Yönetmeni, Stage Manager, Site Manager, Sergi Tasarımı ve Yönetimi, Müze Yönetimi  gibi görevler yapmaktadır.

Birçok müzik aleti kullanabilen eğitmen, 12 yıldır Drama Kumpanya’da tiyatro oyunlarının ve sinema filmlerinin müziklerini besteledi. Tiyatro Eğitim Derneği’nde ve Drama Kumpanya’da ritim desleri verdi.

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?