Birebir Çalışma Kayıt Formu - www.tida.com.tr

ÇALIŞMA KOŞULLARI

(Online Yaratıcı Yazarlık Atölyesi -Birebir Çalışma-)

 

Süreç

1. Atölye 16 hafta sürer ve her hafta 1 oturum gerçekleştirilir. Her oturum, 10 dakikalık molayla birlikte, 2 saat sürer. Katılımcının talebine ve eğitmenin uygunluk durumuna göre atölye haftada 2 çalışma ile 8 haftada da tamamlanabilir.

2. Atölyede, tanıtım sayfasında ilan edilen/ilk çalışmada katılımcıyla paylaşılan konular işlenir. Eğitmen katılımcının gelişimine göre müfredatta ve çalışma programında kısmen değişiklikler yapabilir.

3. Direkt bir eser üzerinde çalışılacaksa birlikte bir çalışma planı oluşturulur.

4. Çalışmalar Zoom uygulaması üzerinden canlı ve etkileşimli olarak yapılır.

5. Zoom katılım bilgileri katılımcıya en geç ilk oturumdan bir gün önce WhatsApp üzerinden gönderilir. Katılımcı bu bilgilerle, çalışmaya 5 dakika kala, uygulamaya giriş yapar. Her oturumda aynı giriş bilgileri kullanılır.

 

Kayıt ve Katılım

6. Atölyeye öykü, roman, deneme, oyun ve senaryo yazmaya ilgi duyan herkes başvurabilir. Eğitmenle katılımcı bir ön görüşme yapar. Ön görüşmenin olumlu geçmesi sonucunda kayıt gerçekleştirilir.

7. Atölye katılımcının ödeme yaptıktan sonra kayıt formunu doldurmasıyla belirlenen gün ve saatte başlar.

8. Yaşam şartları göz önüne alınarak; katılımcının toplam 2 ve eğitmenin toplam 2 çalışma erteleme hakkı vardır. Ertelenen çalışma karşılıklı belirlenen başka bir güne aktarılır. Erteleme hakkı dışında katılımcı çalışmaya katılmasa bile çalışma yapılmış sayılır. Eğitmen bir sonraki çalışmanın başında katılımcıya katılamadığı çalışmanın konularını özetler.

9. Çalışmalar belirlenen gün ve saatlerde yapılır. Katılımcı çalışmaya zamanında katılmalıdır.

10. Eğitmen katılımcıya her çalışma sonunda o günkü konuları özetleyen bir PDF dosyası gönderir. Katılımcı bu dosyayı ve verilmişse önerilen kaynağı okuyarak katılamadığı çalışmanın konularını telafi eder.

11. Katılımcının isteği üzerine telafi çalışması yapılabilir. Telafi çalışmaları için katılımcı ek ücret öder. Ek ücret her telafi dersi için 1 oturum ücreti kadardır. Bu ücret telafi dersi için belirlenen günden önce TİDA’ya gönderilir.

12. Katılımcının eğitim hakkı kayıt yaptırdığı atölye sürecinde geçerlidir. Bu hak başka bir zamana ertelenemez ya da başka bir seminere/atölyeye vb. aktarılamaz.

 

Ödeme

13. Ödemeler TİDA’nın Ticaret Bakanlığı (ETBİS) onaylı resmi online satış sitesi (www.tidasanat.com.tr) üzerinden güvenle yapılır. Kredi kartı bilgilerini kart sahibi dışında kimse göremez. EFT/havale ile ödemelerde ise katılımcıya banka hesap bilgileri iletilir.

14. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar seçenek sunulur.

15. Ödemelerin e-faturası ilk oturumun başladığı günden sonraki 2 iş günü içinde e-posta yoluyla kayıt formunda belirtilen e-posta adresine gönderilir.

16. Katılımcı birebir çalışma anlaşması yaparak 16 haftalık eğitim alacağını kabul eder. Bu durumda atölyeyi yarıda bıraksa bile, 32 saatlik atölye ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

17. Atölye başlamadan en geç 1 hafta önceye kadar katılımcı ücret iadesi talep ederse, TİDA’ya ödenen ücretin tamamı; atölye koşullar nedeniyle TİDA tarafından iptal edilirse, yapılamayan çalışmaların ücreti, en geç 2 iş günü içinde katılımcıya iade edilir. Atölye başladıktan sonra herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmaz.

18. Atölye başladıktan sonra herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmaz.

19. Ödenen ücret 32 saatlik eğitim bedelidir. Direkt bir eser üzerinde çalışılıyorsa katılımcı 16 haftalık süre içinde eserini tamamlamalıdır. Atölye tamamlandıktan sonra yapılacak her türlü editörlük, danışmanlık, eser değerlendirme vb. hizmetler ayrıca ücretlendirilir.

 

Ödev

20. Her çalışma sonunda eğitmen katılımcıya o gün işlenen konuların pekişmesi için ödev verir. Katılımcının atölyeden iyi bir şekilde faydalanabilmesi için bu ödevleri düzenli yapması ve çalışma sürecini 5 güne yayması tavsiye edilir.

21. Katılımcı ödevini/incelemesini en geç çalışmadan 1 gün önce eğitmene WhatsApp üzerinden ya da tida@tidasanat.com.tr adresine e-posta göndererek iletmelidir.

22. Ödev değerlendirmeleri çalışma sırasında yapılır.

23. 16 hafta içinde 1 ara öykü ve 1 bitirme öyküsü (taslak dosyasıyla birlikte) yazmak zorunludur.

 

Katılım Belgesi

24. Katılım belgesi, yeterli devam durumunda; ücretin tamamı ödendiğinde, bitirme öyküsü (taslak dosyasıyla birlikte) 16. oturuma kadar tamamlandığında katılımcıya gönderilir. Tamamlanmamış dosyalar için eğitmen, en fazla 1 hafta olmak üzere, ek süre verebilir.

 

Sorumluluklar

25. Çalışmaların videosu, eğitmenin çalışma notları ve katılımcının fotoğrafları izin alınmadan kamuoyuna açık alanlarda paylaşılamaz.

26. Eğitimde kullanılan müfredat başka kurumlarda/çalışmalarda kullanılamaz.

27. Atölye 32 saatlik eğitim sürecini kapsar. Bu süreçte katılımcının yazacağı yeni eserlerin değerlendirme ve geliştirme çalışmaları yapılır. Daha önce yazılmış eserlerin editörlüğü yapılmaz. Eğitmen dilerse bu eserin bir kısmını inceleyebilir ve bir genel değerlendirme yapabilir. Katılımcı 32 saatlik atölye sürecinde edindiği bilgilerle daha önce yazdığı eserin düzenlemesini yapar.

28. Katılımcının verdiği kimlik ve iletişim bilgileri üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.

29. Çalışma koşulları her dönem güncellenir. Katılımcı kayıt yaptırdığı dönemin çalışma koşullarından sorumludur. Kayıt sonrasında çalışma koşulları katılımcıya e-posta yoluyla gönderilir.

30. Çalışma koşulları 30 maddeden oluşur. Bu koşullar TİDA ve katılımcı arasındaki ilişkiyi belirler. Katılımcı kayıt formunu doldurarak bu çalışma koşulların tamamını okuduğunu ve içindeki tüm maddeleri kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

KAYIT FORMU

(Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.)

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?