fbpx

BİRE BİR YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ

KAYIT FORMU

(Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.)

ÇALIŞMA KOŞULLARI

(Bire Bir Yaratıcı Yazarlık Atölyesi)

 

Süreç

1. Bire bir atölye 10 hafta sürer. Her hafta 1 oturum gerçekleştirilir. Her oturum, 10 dakikalık 1 molayla birlikte, 2 saat sürer. 

2. 10 haftalık atölye tamamlandığında, katılımcı, eğitmenin onayıyla, 10 haftalık “Yaratıcı Yazarlıkta Derinlik Atölyesi”ne ya da “Editörlük Atölyesi”ne devam eder.

3. Çalışmalar online gerçekleştirilir. Zoom katılım bilgileri, atölye kaydı gerçekleştikten sonra, katılımcının kayıt formunda belirttiği e-posta adresine gönderilir. Katılımcı, ücretsiz Zoom uygulamasını indirip bilgisayarına, tabletine ya da cep telefonuna kurarak, gönderilen bilgilerle, çalışma saatine 5 dakika kala, uygulamaya giriş yapar. Her oturumda aynı giriş bilgileri kullanılır.

 

Kayıt, Katılım ve Devamlılık

5. Bire bir atölyeye öykü, roman, anı, deneme, oyun, senaryo ve çocuk kitabı yazmaya ilgi duyan kişi, eğitmenin onayıyla, kayıt yaptırarak, katılabilir.

6. Başladıktan sonra; çalışmalar belirlenen gün ve saatlerde yapılır. Katılımcı çalışmaya zamanında katılmalıdır.

7. Eğitmenin ve katılımcının en geç bir gün önceden haber vermek üzere, toplam 2’şer erteleme hakkı vardır. Ertelenen çalışma aynı hafta içinde ortak karar verilen gün ve saatte yapılır.

8. Erteleme hakkı dolduğunda; çalışmalar, olağanüstü koşullar dışında, hiçbir şekilde ertelenmez.

9. Katılımcının eğitim hakkı kayıt yaptırdığı atölye sürecinde geçerlidir. Bu hak başka bir zamana ertelenemez ya da başka bir seminere/atölyeye vb. aktarılamaz.

10. Atölyede, tanıtım sayfasında ilan edilen ve ilk çalışmada katılımcıyla paylaşılan konular işlenir. Eğitmen atölye konuları dışındaki konularda sunum yapmak ve bilgi vermek zorunda değildir. Eğitmen katılımcının gelişimine göre müfredatta ve çalışma programında kısmen değişiklikler yapabilir.

 

Ödeme

11. Ödemeler TİDA’nın Ticaret Bakanlığı (ETBİS) onaylı, resmi online satış sitesi (www.tidasanat.com.tr) üzerinden, 256 bit SSL koruması ile güvenle yapılır. Kredi kartı bilgilerini kart sahibi dışında kimse göremez. EFT / havale ile ödemelerde ise katılımcıya banka hesap bilgileri iletilir.

12. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar seçenek sunulur. Taksitli ödemede katılımcının kullandığı banka, TİDA’nın belirlediği atölye ücretinin üzerine, taksit sayısına göre, vade farkı ekleyebilir.

13. Banka kartıyla, EFT’yle, havaleyle ve nakit olarak atölye ücretinin tamamı tek seferde ödenir.

14. Ödemelerin e-faturası ilk oturumun başladığı günden sonraki 2 iş günü içinde e-posta yoluyla kayıt formunda belirtilen e-posta adresine gönderilir.

15. Katılımcı atölyeyi yarıda bıraksa bile, 20 saatlik atölye ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

16. Atölye başlamadan en geç 1 hafta önceye kadar katılımcı ücret iadesi talep ederse ya da belirlenen tarihten 2 hafta sonraya kadar, koşullar nedeniyle atölye açılamazsa, TİDA’ya ödenen ücretin tamamı, en geç 2 iş günü içinde katılımcıya iade edilir.

17. Atölye başladıktan sonra, TİDA tarafından, zorunlu nedenlerle, eğitimin yarıda kalması durumunda katılımcıya kalan sürecin ücreti iade edilir. Bunun dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmaz.

18. Atölye için ödenen ücret 20 saatlik bire bir eğitim; bu süre içinde, atölye konularında danışmanlık, atölye içinde yazılan ödev metinlerinin değerlendirilmesi, 2 öykü yazımı ve bu öykülerin geliştirici editörlüğünün yapılması bedelidir. Atölye dışında gerçekleştirilen editörlük, danışmanlık, eser değerlendirme, koçluk vb. çalışmalar bu ücrete dahil değildir. Atölye tamamlandıktan sonra yapılacak her türlü editörlük, danışmanlık, eser değerlendirme vb. hizmetler ayrıca ücretlendirilir.

 

Ödev ve Çalışma Süreci

19. Her çalışma sonunda eğitmen katılımcıya gün işlenen konuların pekişmesi için alıştırmalar verebilir. Bu alıştırmaları yapmak katılımcının sorumluluğundadır. Atölyede yapılması ve sunulması zorunlu ödevler verilebilir. Bu ödevleri eğitmen katılımcının gelişimine göre belirler.

20. Katılımcının atölyeden iyi bir şekilde faydalanabilmesi için verilen alıştırmaları düzenli yapması ve ödevlerin çalışmasını verilen süreye yayması gerekir.

21. Katılımcı ödevlerini tida@tida.com.tr adresine göndermelidir.

22. Atölyede, eğitmenin danışmanlığında yazılacak, biri öykü olmak üzere iki ana ödev vardır. Bu ödevlerin ilki 5. çalışmada, ikincisi 10. çalışmada incelenir. Katılımcı ödevleri bu çalışmalardan en az iki gün önce teslim etmelidir.

23. Ödevler 12 punto, 1,5 satır atlama ile en fazla 5 A4 sayfası olmalıdır.

 

Katılım Belgesi

24. Atölye sonunda; katılım belgesi, yeterli devam durumunda, ücretin tamamı ödendiğinde, bitirme ödevleri (taslak dosyasıyla birlikte) 5. ve 10. oturuma kadar tamamlandığında, katılımcıya e-posta yoluyla gönderilir.

 

Sorumluluklar

25. Atölye içeriği telife tabidir ve çalışma sürecinde katılımcının kişisel hakları korunur. Bu nedenle çalışmaların görüntü ve ses kaydı alınmamaktadır.

26. Çalışmaların videosu, eğitmenin çalışma içerikleri ve katılımcının fotoğrafları izin alınmadan kamuoyuna açık alanlarda ya da ikinci kişi ve kurumlarla paylaşılamaz.

27. Eğitimde kullanılan müfredat başka kurumlarda ve çalışmalarda kullanılamaz.

28. İletişim bilgileri TİDA ve katılımcı arasındaki iletişimi sağlamak için kullanılır. TİDA katılımcıya verdiği iletişim bilgileri üzerinden, atölye sürecinde ve atölye sonrasında, bilgilendirme yapabilir.

29. Atölye 20 saatlik eğitim sürecini kapsar. Bu süreçte katılımcının atölye içinde yazacağı yeni eserlerin değerlendirme ve geliştirme çalışmaları yapılır. Daha önce yazılmış eserlerin editörlüğü ücrete tabidir. Katılımcı 20 saatlik atölye sürecinde edindiği bilgilerle daha önce yazdığı eserin düzenlemesini yapar.

30. Katılımcının verdiği kimlik ve iletişim bilgileri üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.

31. Çalışma koşulları her dönem güncellenir. Katılımcı kayıt yaptırdığı dönemin çalışma koşullarından sorumludur. Kayıt sonrasında çalışma koşulları katılımcıya e-posta yoluyla gönderilir.

32. TİDA, çalışma sürecinde ve çalışma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

33. Çalışma koşulları 33 maddeden oluşur. Bu koşullar TİDA ve katılımcı arasındaki ilişkiyi belirler. Katılımcı kayıt formunu doldurarak bu çalışma koşulların tamamını okuduğunu, içindeki tüm maddeleri kabul ettiğini ve verdiği tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

TİDA

Adres: Prof. Dr. Celal Öker Sk. No: 2 Harbiye Şişli / İstanbul 

E-posta: tida@tida.com.tr

Telefon: 0532 723 52 03

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?